Whatsapp Sipariş Hattı 0 (553) 217 60 67

Şeffaf Sundurma

Sundurma Nedir?

 

Şeffaf Sundurma binaların girişlerinde kapı üstünde ya da teras üstünde kullanılan çatı sistemine verilen isimdir. Oldukça etkili bir yapı elemanı olarak kullanılan bu sistemlerin farklı tasarımlar ile kullanıldığı alana çok şık bir görünüm kazandırmaktadır. Sundurmaların asıl amacı bu bina giriş ve çıkışlarının yağmur suyu ve güneş ışınlarının yoğun bir şekilde gelmesinden korunmasını sağlamaktadır. Ancak mimaride sundurmaların amacı ve anlamı ise bina giriş ve çıkışlarının belirgin bir şekilde vurgulanmasıdır.

Sundurma modelleri ve çeşitleri kullanıcıya kullanım imkanı sunması ile birlikte mimari yapının da olmazsa olmaz bir parçası olmaktadır. Yapı için oldukça önemli olan bu yapı elemanının en etkili şekilde tasarlanması ve vurgulama özelliğini taşıması gerekmektedir.

 

 

pratiksundurmaDSC 0012-002

 

Sundurma çatı modelleri tasarımları da bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir. Sundurma çatılar kullanıldıkları binaya etkili ve estetik bir görünüm de kazandıracaktır.

Sundurma Modelleri ve Çeşitlilik

Oldukça önemli bir yere sahip olan sundurmalar oldukça şık tasarımları ile mimariye katkı sağlamaktadır. Çeşitli modelleri oldukça etkin bir şekilde kullanılarak binaların da şık bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Yeni modelleri ile şeffaf sundurma çeşitleri ise sağladıkları şık görünüm ile binanın estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

 

pratiksundurmaDSC 0022-003

 

Estetik ve Şık Tasarımlar

 

Hem teraslar için hem de giriş kapıları için bu sundurma modelleri farklı tasarımları ile kullanılabilmektedir.

Güzel bir görüntü oluşturan bu sundurmalar oldukça kullanışlı olmaları nedeni ile de kullanıcılarını memnun etmektedir. Işık girişini engellemeyen şeffaf yapıya sahip olması da özellikle çok fazla ışık alamayan binalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Konforlu bir mekan kullanımı konusunda da teraslarda oldukça iddialı bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca teraslar için de ışık alan ve manzara imkanı sunmaktadır. Bu sundurma modelleri oldukça şık ve yaratıcı tasarımlar ile oluşturulduğu için de hem kullanım açısından hem de estetik açıdan etkin bir şekilde kullanılabiliyor.

Şeffaf olan modellerde oldukça farklı ve sıra dışı olan sundurmalar oluşturuluyor. Estetik mekan oluşumu için ideal tasarımları ile rahatlıkla kullanılıyor. Farklılık ve kalitenin bir arada buluştuğu sundurma modelleri arasında da bu şeffaf çatı özelliğinde olan modelleri ilk sırada yerini alıyor.

 

 

sundurma005


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir