Whatsapp Sipariş Hattı 0 (553) 217 60 67

 

SUNDURMA

Evlerin, apartmanların ve çeşitli iş hanlarının kapı önlerine hem dekoratif bir ayrıcalık sunulması için hem de yağmur ve kar gibi doğa elementlerine karşı korunulması için inşa edilen sistemlere kısaca sundurma denmektedir. Halk arasında sundurmalara saçak da denmektedir. Gelişen kerestecilik ve dekorasyon üretimlerinin ardından sundurma çeşitlerinde de farklılıklar hasıl olmuştur. Sundurma çeşitleri üç ana gruba ayrılabilir. 

 

   sundurma-modelleri-3-IMG 2869 sundurma-modelleri-4-ATKR1086

 

Sundurma Çeşitleri Nelerdir? 

 

Polikarbon sundurma: Sundurma çeşitleri arasından en dayanıklı malzemelerle inşa edilmiş olan polikarbon sundurma genellikle evlerde tercih edilmektedir. Ancak kimi yerlerde, duraklarda, iş yeri önlerinde ve yazlık mekanlarda da kullanılmaktadır. Polikarbon sundurma hem yağmur sularının söz konusu mekana girmesine engel olur hem de güneş ışınlarının. Sadece insanlar için değil belli başlı yapılarda muhafaza edilmek istenen eşyaların da güneş ışınları karşısında solmasına, yağmur suları karşısında da bozulmasına mani olmaktadır. Polikarbon sundurma amorf yapıda üretilen plastik bir dokuya sahiptir. Bu nedenle son derece dayanıklı olup uzun ömürlü bir şekilde senelerce kullanılmaktadır. Aynı zamanda sert esen rüzgarlara ve lodosa karşı dayanıklı olmasıyla da iklim şartlarının çetin geçtiği coğrafi bölgelerde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Önceleri tek tip renkte üretiliyor olsa da artık plastik yapıların da boyanabilir olması sebebiyle birçok renkte üretimi ve satışı mevcuttur. 

 

sundurma-modelleri-2-logIMG 6638 sundurma-modelleri-1-logIMG 6639

 

Cam Sundurma

 

Evlerden ziyade daha çok müşteri çekmek üzere şık bir dekorasyon amacı ile iş yerlerinde tercih edilen cam sundurma koruma özelliğinden çok dekoratif yönüyle kullanılmaktadır. Son on yılda giderek daha revaçta bir şekilde insanların beğenisine sunulmaktadır. Kimi ofis ve iş hanlarında kullanıldığı gibi lüks apartman girişlerinde de şık bir ayrıntı olarak değerlendirilmektedir.

 

sundurma-modelleri-1-Aski sistem pratik sundurma uygulamasi 8 sundurma-modelleri-2-IMG 1159

 

Pratik sundurma

 

Diğer sundurma çeşitlerinden çok farklı olan pratik sundurma istenilen ölçülerde imalat edilen yegane sundurma biçimidir. Bu sayede standart ölçü biçimlerinde her türlü yapıya, binaya ve ev girişine uygun olarak üretilmektedir. Taşıyıcı kollar vasıtasıyla son derece pratik ve portatif olma özelliğini taşımaktadır. Çerçeve sisteminin alüminyum olması sebebiyle de istenilen estetiği ve dayanıklılığı aynı oranda vermektedir. 

 

Sundurma Nedir?

Kapı önü sundurma artık bir lüksten ziyade zorunlu ihtiyacımız haline gelmiştir. Bu sundurmalar zorlu hava şartlarında bizi olumsuz hava şartlarından korumakla kalmayıp yapılarımıza da değer katmaktadır. Örneğin şiddetli bir yağmurda zile basıp kapıda beklerken sizi ıslanmaktan korur. Sundurmalar kendi içinde birçok farklılık göstermektedir bunlardan bazıları cam sundurmalar, paslanmaz sundurmalar, polikarbon sundurmalar, pratik sundurmalar gibi ürünlerdir.

 

Cam Sundurmalar

Cam sundurma 5+5 Lamine Temper cam veya 10mm temperli cam kullanılarak metal taşıyıcı kolonlar ile yapılan üründür.  Cam sundurmaya alternatif olarak paslanmaz sundurma dediğimiz ürün bu üründe krom nikel 304 kalite paslanmaz kullanılarak yapılan imalattır.

cam-sundurma 1 cam-sundurma 2

Paslanmaz Sundurmalar

 

316 ve 304 kalite olmak üzere iki farklı materyal de polisajlı, natürel olmak üzere imalat yapılarak hazırlanır. Özelliği adından anlaşılacağı gibi paslanmayıp yılarca sorunsuz kullanılabilir. Üst kaplama seçenekleri Solid, lamine temper cam ve polikarbon olmak üzere 3′ ayrılır. Özel imalat olarak spider askı sistemi de üretilmektedir en şık ve zarif sundurma olarak isim yapan bu sistem paslanmaz olmasıyla da bir adım öndedir.

paslanmaz-sundurma 1 paslanmaz-sundurma 2

Polikarbon Sundurmalar

10mm polikarbon ile hazırlanan bu sistem alüminyum çerçeve ile daha zengin bir görüntüye sahip olmaktadır. Kullanım açısından 10 yıl üretici firma garantisi ile güven veren bu ürün piyasanın en değerli kaplama malzelerinin başında gelmektedir. Oluklu olması sebebiyle sağlıklı U.V. kırımı ile sundurmanın alt kısmı ağaç gölgeliği etkisi yaratır. Polikarbon sundurmalar fiyat olarak en uygun fiyat ile başlıca tercih edilme sebebidir.

Polikarbon aynı zamanda fabrika aydınlatmaları ve car port sistem sundurma sistemlerinde de kullanılabilmektedir.

polikarbon-sundurma 1 polikarbon-sundurma 2

Pratik Sundurmalar

 

3 mm CNC. kesim çelikten imal edilen özel patentli ürünlerimiz ve polikarbon levha ile üst kaplamasını hazırladığımız bu ürüne Hızlı ve kolay kurulum alternatifi sağladığı için pratik sundurma adı verilmektedir. Piyasa ürünlerinin aksine her türlü kötü hava koşullarına dayanıklı olan bu pratik sundurma 4mm levha yerine tam 10mm et kalınlığı kullanarak uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir üründür. Pratik sundurma fiyat olarak cazip olmasına rağmen sektörünün en kaliteli ürünüdür. Pratiksundurma.net size bu ürünleri imalattan tüketiciye sağlayarak uygun fiyat garantisi vermektedir.

pratik-sundurma 1 pratik-sundurma 2

 

Albayrak Yapı & İnşaat Güvencesiyle…

Sundurmalar, bir kapı ya da herhangi bir geçitin girişini küçük bir çatı gibi yağmur, güneşı ışınlarından vb. etmenlerden koruyan ve arkası duvara verilen yapı.Demir,alüminyum,çelik ve paslanmazdan yapılan ayakları boyadıktan sonra o yapmış olduğumuz ayakları uygulanacak yere montaj edildikten sonra üstünü kapatma işlemini isterseniz cam dilerseniz polikarbon, dilerseniz pleksi gibi v.s v.s çeşitlerimiz bulunmaktadır.Sundurmaların daha büyük boyutlarda, bütün ön cepheyi kaplayan türlerine veranda denir. Bölgesel mimariye göre değişkenlik gösterebilecek pek çok saçak tipi bulunur.

 

Albayrak Yapı olarak sundurmanın sadece bir kapı önü sundurmayla kalmasını istemedik ve garaj kapısı sundurması, bahçe kapısı sundurması, otopark kapatma sundurması, Pratik sundurma ve pencere önü sundurması v.b sundurmalarını imalat yapmaya başladık ve uygulamasını da yapmaktayız.

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir