Bölüm alt başlığı

Hakkımızda

We provide creative solutions to clients around the world,
creating things that get attention and meaningful.

Şeffaf Sundurma

Şeffaf Sundurma: binaların girişlerinde kapı üstünde ya da teras üstünde kullanılan çatı sistemine verilen isimdir. Oldukça etkili bir yapı elemanı olarak kullanılan bu sistemlerin farklı tasarımlar ile kullanıldığı alana çok şık bir görünüm kazandırmaktadır. Sundurmaların asıl amacı bu bina giriş ve çıkışlarının yağmur suyu ve güneş ışınlarının yoğun bir şekilde gelmesinden korunmasını sağlamaktadır. Ancak mimaride sundurmaların amacı ve anlamı ise bina giriş ve çıkışlarının belirgin bir şekilde vurgulanmasıdır.

Şeffaf Sundurma Nedir?

Sundurma modelleri ve çeşitleri kullanıcıya kullanım imkanı sunması ile birlikte mimari yapının da olmazsa olmaz bir parçası olmaktadır. Yapı için oldukça önemli olan bu yapı elemanının en etkili şekilde tasarlanması ve vurgulama özelliğini taşıması gerekmektedir.

Sundurma çatı modelleri tasarımları da bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir. Sundurma çatılar kullanıldıkları binaya etkili ve estetik bir görünüm de kazandıracaktır.

Sundurmaların Genel Özellikleri

Oldukça önemli bir yere sahip olan sundurmalar oldukça şık tasarımları ile mimariye katkı sağlamaktadır. Çeşitli modelleri oldukça etkin bir şekilde kullanılarak binaların da şık bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Yeni modelleri ile şeffaf sundurma çeşitleri ise sağladıkları şık görünüm ile binanın estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Hem teraslar için hem de giriş kapıları için bu sundurma modelleri farklı tasarımları ile kullanılabilmektedir.

 

Güzel bir görüntü oluşturan bu sundurmalar oldukça kullanışlı olmaları nedeni ile de kullanıcılarını memnun etmektedir. Işık girişini engellemeyen şeffaf yapıya sahip olması da özellikle çok fazla ışık alamayan binalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Konforlu bir mekan kullanımı konusunda da teraslarda oldukça iddialı bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca teraslar için de ışık alan ve manzara imkanı sunmaktadır.

Sundurma Eşittir Yapıda Estetiklik

Bu sundurma modelleri oldukça şık ve yaratıcı tasarımlar ile oluşturulduğu için de hem kullanım açısından hem de estetik açıdan etkin bir şekilde kullanılabiliyor. Şeffaf olan modellerde oldukça farklı ve sıra dışı olan sundurmalar oluşturuluyor. Estetik mekan oluşumu için ideal tasarımları ile rahatlıkla kullanılıyor. Farklılık ve kalitenin bir arada buluştuğu sundurma modelleri arasında da bu şeffaf çatı özelliğinde olan modelleri ilk sırada yerini alıyor.

Sundurma genellikle evin veya binanın girişinin önünde çıkıntı yapan kapalı bir kalkandır. Sundurma, binanın duvarlarının dışındadır, ancak ana yapıdan uzanan duvarlar, sütunlar veya sütunlar dahil olmak üzere belirli çerçeve türleri ile çevrelenebilir. Sundurma, tek katlı bir evin ön kapısını ilk kullanımda yağmur ve güneş ışığından korumak için uzun süredir kullanılmıştır. Günümüzde aynı amaca sahip olmakla birlikte dekoratif bir şekilde yapılmaktadır. Sundurma altındaki kat sıfır olsa da bazı evlerde merdiven eklemek de mümkündür. Sundurma, koruma sağlamanın yanı sıra açık bir yaşam alanı sağlamakta ve aynı zamanda evin dış cephesi için sıcak bir atmosfer yaratmaktadır.

 

Güneş Kırıcı Sundurma

Güneş Kırıcı Sundurma

Sundurma Özellikleri ve Kullanım Alanları

 

Binaların giriş ve teraslarında kullanılan ayrıca yüksek binalarında çatı dışına çıkan çatı sistemine sundurma denilmektedir. Bu sundurmalar farklı özellikleri ve farklı modelleri ile hemen hemen her binada kullanılmaktadır. Girişleri yağmur suyundan koruyan güneş ışınlarından koruyan bir yapıları ve yapısal görevleri vardır. Ancak bunun yanında dış cephelerin korunmasında da etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

 

pratiksundurmaIMG 8843-008

 

Dış cephesi şeffaf olan binalarda güneş ışınlarının direkt olarak gelmesini engellemektedir. Aynı zamanda dış cepheye gelen direkt güneş ışığı ile ya da yağmur suyu ile bina cephesinin zarar görmesinin de önüne geçilmektedir. Güneş kırıcı sundurma modelleri özellikle büyük ve çok katlı binalarda kullanılırken, daha küçük binalarda da kullanılmaktadır. Sağlıklı bir şekilde binanın kullanımına imkan sunan bu sundurma modelleri, aynı zamanda oldukça estetik tasarımları ile de binalara tasarımsal bir bütünlük özelliğini kazandırmaktadır.

 

Şık ve estetik tasarım çizgileri ile de kullanıldıkları alana estetik açıdan büyük katkı sağlamaktadırlar. Konforlu ve estetik kullanımları açısından oldukça geniş bir şekilde hemen hemen bütün binalarda binaların vurgulanmasına da destek sağlayan sundurma modellerini görmek mümkün olmaktadır.

 

En İdeal Sundurma Modelleri

 

Binalar için oldukça şık ve kullanışlı olmaları ile vazgeçilmez olan sundurma modelleri değişen ve gelişen mimari tasarım anlayışı ile paralel giden bir gelişim göstermektedir. Bu gelişim hem kullanım açısından sağladığı imkanlara hem de estetik görünümlerinde gözlenmektedir. Güneş kırıcı özelliği olan modelleri güneş ışınlarının direkt olarak yapıya gelmesini engellemektedir. Bu işlevi yapabilmek için de oldukça kaliteli bir malzeme ile üretilmesine özen gösterilmektedir. Ayrıca bu malzemeler bina estetiğine ve mimarisine uygun bir şekilde sundurmaların tasarlanmasına da imkan sağlamaktadır.

 

Sağlıklı ve kullanışlı olan sundurmalar gerekli oldukları tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Şık bir tasarıma sahip olması ve kullanıldığı alana konforlu bir yapı olma özelliğini kazandıran bu sundurma modelleri son yıllarda birçok bina tasarımı ile uyumlu olarak kullanılmaktadır. Güneşin doğru bir şekilde ve kullanıcı isteği doğrultusunda binaya girmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede mevsimsel olarak güneş ışığından yeteri kadar faydalanmak için de büyük bir avantaj sunmaktadır.

 

pratiksundurmaDSC 0011-001

 

 

 

Parallax Effect - Perfected

Some Fun Facts about our agency?
368
Projects completed
99 %
Positive feedback
254
Pizzas ordered
$ 32
Average cost per hour
Bölüm alt başlığı

Son haberler

Pratik Sundurma

Pratik Sundurma Özellikleri Nelerdir?

Pratik Sundurma Özellikleri: Kapı ve pencerecelerinizi korunması amaçlı bir üründür. Kapı ve pencerelerinizi olumsuz hava şartlarına karşı korur, olumsuz hava şartları sonrasında ise pencerelerinizin kapılarılarınızın temiz kalmasını sağlar. Pratik sundurma …

Pratik Sundurma

Pratik Sundurma Nerelerde Kullanılır?

Pratik sundurma, pencere ve kapılarınızı korunması amaçlı bir üründür. İstenilen ölçü ve model de üretilebilmek de hızlı montajı sayesinde bir iş gününde uygulanabilmektedir. Pratik sundurmaların kullanım alanları aşağıdadır. Kullanım aralıkları farklı …

Plastik Taşıyıcılı Sundurma

Plastik Taşıyıcılı Sundurmaların Dezavantajları Nelerdir?

Sundurma Piyasası Sundurma piyasasının estetik ve zarif ürünlerini, uzman işçilik anlayışı ile üreten firmamız, aradığınız metal taşıyıcılı sundurma hizmetini sunmaktadır. Üzerinin polikarbon dayanıklı cam ürünleri ile kapatan firmamız, kapı ve …