Pratik sundurma nedir?

Bir kapı, pencere veya herhangi bir geçidin girişini küçük, orta ve büyük bir çatı ile yağmur, güneş, kar, rüzgar vb. kötü hava koşullarından koruyan ve arkası duvara yaslanmış yapılardır.

Pratik sundurmalar nerelerde kullanılır?

Pratik sundurmaların kullanım alanları; bina ve apartma kapı girişlerinde, villa ve müstakil binalarda, pencere önlerinde, cami ve ibadet alanlarında, fabrika ve imalathanelerde, teraslar ve geniş balkon önlerinde, depo önü girişlerinde, sevkıyat giriş-çıkışlarında kullanılmaktadır.

Pratik sundurmaların en çok tercih edildiği alanlar nerelerdir?

www.pratiksundurma.net/galeri bölümümüzden de inceleyebileceğiniz gibi Ev, Mağaza, Showrrom, Restoran, Ofis’lerin istenilen her alanlarında kullanılan geniş bir uygulama yelpazesi bulunmaktadır. Oteller, Spa’lar, Avm’ler içerisinde de proje bazlı kullanım alanları çok geniştir.

Metaryeli nedir?

Taşıyıcı kolonları (ayakları) 3 mm CNC metalden imal edilmiştir, üst kaplaması ise özel renklendirme teknikleriyle hazırlanan panel sistemleridir.

Menşei neresidir?

Tamamı Türkiye’de dizayn edilip üretilen Pratik Sundurma, kendine özgü çizgisi ve özgün modelleriyle sektöründe modayı takip eden değil modayı ortaya koyan bir markadır.

M² ağırlığı ve ürün ölçüleri hakkında bilgi verir misiniz?

Sundurmalarımızın m² ağırlıkları ve malzeme kalınlıkları modele göre farklılık göstermektedir. Ağırlıklar, 30-35 kg/m² arasında değişirken, malzeme kalınlıkları 10 mm-16 mm olup, derinlik ölçüsü 1 m ile 2,5 m aralığında değişiklik göstermektedir.

Su, nem ve güneşe karşı dayanıklılığı hakkında bilgi verebilir misiniz?

Taşıyıcı kolonların metalden olması ve elektrostatik boyalı yapısı gereği su ve nemden etkilenmeyen bir materyaldir. Üst kaplama malzemesi içinde böyle bir etkilenme söz konusu değildir. Teknik verilere istinaden -30 ile +110 C derece aralığında herhangi bir deformasyon ve doku bozulması yaşanmamaktadır.

Mukavemeti hakkında bilgi verebilir misiniz?

Muadil sundurmalara (Plastik Sundurma) göre; darbe dayanım değerlerindeki yüksek veriler, ayrıca esneklik ve ağırlık değerlerinin optimum seviyelerde olması, panellerimizin mukavemet konusundaki sağlamlığının farkını anlatan parametrelerdir.

Sağlığa zararlı bir etkisi var mıdır?

Sundurmalarımız kanserojen madde içermez, insan sağlığına ve çevreye zararı bulunmadığına dair sertifikalandırılmıştır.

Yangına karşı dayanıklılık durumu nedir?

“A2 YANMAZLIK SERTİFİKASI” son zamanlarda hazırlanan birçok proje için, aranan özelliklerin ilk sıralarında yer almaktadır. Pratik sundurmaların tüm modellerinde bu özellik standart olarak sunulmaktadır. Gölgelendirme sektöründe A2 yanmazlık belgesine sahip olan ürünler çok kısıtlı olması nedeniyle Pratik Sundurmalar tercih sebebidir. Yangın tepkimesi ölçümlerinde, AB mevzuatlarına göre EUROCLASS ISO EN 13501-1 (yapı malzemelerinin yangına karşı tepkisi ve yangına karşı dayanım performansı) testinden başarıyla geçmiştir.

Ürünlerin garanti süresi nedir?

Ürünlerimiz garanti süresi 5 yıldır.

Özel bir bakımı var mıdır?

Ürünlerimiz, yapısı gereği kolay silinebilir özelliğe sahiptir. Nemli bir bez ile rahatlıkla temizlenebilir, rahatlıkla yıkanabilir, cila vb. ekstra bir bakıma ihtiyacı yoktur.

Montajı nasıl gerçekleşir?

Montajı hakkında tüm bilgileri Sundurma Montaj Kılavuzu (PDF) sayfasına giderek detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Montaj garantisi mevcut mudur?

Şirketimiz bünyesinde profesyonel montaj ekiplerimiz tarafından verilen uygulama hizmetimiz, 5 yıl montaj garantisi içermektedir.

Montajı kendimiz yapabilirmiyiz?

Marka olarak kendi bünyemizde profesyonel montaj ekipleri bulunmaktadır. Sundurma satışlarımız talebe göre “uygulamalı” veya “uygulamasız” olabilmektedir.

Uygulama hizmetini bizden almayan müşterilerimiz için, uygulama yapılacak alana ve ürüne bağlı olarak montaj işleminin zorluk derecesi değişebileceğinden mutlaka Albayrak Yapı & İnşaat uygulama/proje departmanı ile kontakt kurulması tavsiyemizdir.

Yurtiçi ve yurt dışındaki proje bazlı yapılan satışlarımız için; ürünlerin satın alımını gerçekleştiren kurumlar ihtiyaç duyulduğu takdirde uygulama eğitimini bedelsiz şekilde aldırabilirler.

Montaj süresi ne kadardır?

Montaj süresi, uygulama yapılacak yüzeyin alan ölçüsüne, yüzey özelliği ve şekline (düz duvar, kolon, tavan vb.) göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama 1 saat kadar sürmektedir.

Demonte edilmesi mümkün müdür?

Sundurmalarımız vida montaj yöntemiyle uygulandığı için demontajı mümkündür. Daha önce uygulanan yerden taşınması durumunda ilgili yüzeyde sadece vida ucu çapında delikler görülecektir.

Fiyatlandırma kriterleri nedir?

Fiyatlandırma, uygulama yapılacak alanınızın en ve boy ölçüleri alınarak m² bazında yapılmaktadır. İlgili metrajınıza istinaden ihtiyaç duyulan sundurma adedi hesaplanarak fiyat teklifiniz oluşturulmaktadır. Sundurma metraj aralıklarına göre değişen iskonto oranları mevcuttur. Mimari iskontolar uygulanmaktadır.

Kuruma veya kişiye özel renk çalışmalarınız var mıdır?

Elektrostatik boya kullanmamız sebebiyle yaklaşık 1000 in üzerinde renk tonuna sahip râl kataloğundan istediğiniz rengi seçerek belli m²’ler üzerinde özel renk ve patina çalışmaları yaptırabilirsiniz.

İstanbul dışı yada Yurt dışı gönderim sağlıyor musunuz?

Yurtiçi ve yurtdışından rahatlıkla sundurmaların teminini sağlayabilirsiniz. Anlaşmalı olduğumuz kargo ve nakliye firmaları sayesinde taşıma ücretini minimuma indiriyoruzç

Muadil ve kopya ürünlerden farkları nelerdir?

Her şeyden önce görsel, fiziksel, yapısal, olarak materyallerimiz de kalite farkı ortaya çıkmaktadır. Sürekli kendini yenileyen yapısıyla ALBAYRAK YAPI & İNŞAAT, günümüz çizgilerini yakalayarak, yeni modellerle sundurma sektöründeki öncülüğünü pekiştirmektedir.

Keşif hizmeti tarafınızdan veriliyor mu?

Sundurmalarımızın en ve boylarını www.pratiksundurma.net/urunler bölümünden inceleyip, uygulama yapmayı düşündüğünüz alanınıza ait satın alınacak sundurmanın metrajını kendiniz hesaplayabilirsiniz. Bu bağlamda keşif hizmeti için gereklilik ortadan kalkmaktadır. Proje bazında gelen talepler için keşif talep edildiğinde ilgili departmanımız tarafından uygulama yapılacak yüzeyler ve detaylar için bilgi verilmekte, gerekli bulunan durumlarda keşif yapılmaktadır.

Kullanım alanları ile ilgili mimari hizmet veriyor musunuz?

Pratiksundurma.net web sitemizdeki galeri ve referans bölümlerimizi ziyaret ederek 400’e yakın uygulama görselimizi ve 3000 adetin üzerinde referans listemizi inceleyip fikir edinebilirsiniz. Bünyemizde ayrıca bir tasarım ekibimiz bulunmaktadır. Dilerseniz, uygulama yapmayı düşündüğünüz alanınızın görselini satış departmanımız ile iletişim kurarak paylaşabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Satış ve uygulama ile ilgili bayiilik veriyor musunuz?

ALBAYRAK YAPI & İNŞAAT olarak “Bayi” ağımız bulunmaktadır. Bu ağı genişletmek için “Bayilik” talepleri ilgili departmanımız tarafından değerlendirilmektedir. İlgili talepleriniz için info@albayrakyapi.org adresimize e-mail göndermeniz yeterli olacaktır.