Sundurma: Evlerin, apartmanların ve çeşitli iş hanlarının kapı önlerine hem dekoratif bir ayrıcalık sunulması için hem de yağmur ve kar gibi doğa elementlerine karşı korunulması için inşa edilen sistemlere kısaca sundurma denmektedir. Halk arasında sundurmalara saçak da denmektedir. Gelişen kerestecilik ve dekorasyon üretimlerinin ardından saçak çeşitlerinde de farklılıklar hasıl olmuştur. Sundurma çeşitleri üç ana gruba ayrılabilir.

 

Pratik Sundurma Sistemleri

Sundurma çeşitleri arasından en dayanıklı malzemelerle inşa edilmiş olan polikarbon sundurma genellikle evlerde tercih edilmektedir. Ancak kimi yerlerde, duraklarda, iş yeri önlerinde ve yazlık mekanlarda da kullanılmaktadır. Polikarbon saçak hem yağmur sularının söz konusu mekana girmesine engel olur hem de güneş ışınlarının. Sadece insanlar için değil belli başlı yapılarda muhafaza edilmek istenen eşyaların da güneş ışınları karşısında solmasına, yağmur suları karşısında da bozulmasına mani olmaktadır.

Pratik Sundurma Özellikleri

Polikarbon saçak amorf yapıda üretilen plastik bir dokuya sahiptir. Bu nedenle son derece dayanıklı olup uzun ömürlü bir şekilde senelerce kullanılmaktadır. Aynı zamanda sert esen rüzgarlara ve lodosa karşı dayanıklı olmasıyla da iklim şartlarının çetin geçtiği coğrafi bölgelerde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Önceleri tek tip renkte üretiliyor olsa da artık plastik yapıların da boyanabilir olması sebebiyle birçok renkte üretimi ve satışı mevcuttur.

[irp posts=”305″ name=”Sundurma | Pratik Sundurma”]

Evlerden ziyade daha çok müşteri çekmek üzere şık bir dekorasyon amacı ile iş yerlerinde tercih edilen cam sundurma koruma özelliğinden çok dekoratif yönüyle kullanılmaktadır. Son on yılda giderek daha revaçta bir şekilde insanların beğenisine sunulmaktadır. Kimi ofis ve iş hanlarında kullanıldığı gibi lüks apartman girişlerinde de şık bir ayrıntı olarak değerlendirilmektedir.

Pratik Sundurma Kullanım Alanları

Diğer sundurma çeşitlerinden çok farklı olan pratik sundurma istenilen ölçülerde imalat edilen yegane sundurma biçimidir. Bu sayede standart ölçü biçimlerinde her türlü yapıya, binaya ve ev girişine uygun olarak üretilmektedir. Taşıyıcı kollar vasıtasıyla son derece pratik ve portatif olma özelliğini taşımaktadır. Çerçeve sisteminin alüminyum olması sebebiyle de istenilen estetiği ve dayanıklılığı aynı oranda vermektedir.

Kapı önü saçak artık bir lüksten ziyade zorunlu ihtiyacımız haline gelmiştir. Bu sundurmalar zorlu hava şartlarında bizi olumsuz hava şartlarından korumakla kalmayıp yapılarımıza da değer katmaktadır. Örneğin şiddetli bir yağmurda zile basıp kapıda beklerken sizi ıslanmaktan korur. Sundurmalar kendi içinde birçok farklılık göstermektedir bunlardan bazıları cam saçak, paslanmaz saçak, polikarbon saçak, pratik saçak gibi ürünlerdir.

Pratik Cam Sundurma

Cam saçaklar 5+5 lamine cam veya 10 mm temperli cam kullanılarak metal taşıyıcı kolonlar ile yapılan üründür.  Cam saçaklara alternatif olarak paslanmaz saçak dediğimiz ürün bu üründe krom nikel 304 kalite paslanmaz kullanılarak yapılan imalattır.

Paslanmaz Sundurma Sistemleri

316 ve 304 kalite olmak üzere iki farklı materyal de polisajlı, natürel olmak üzere imalat yapılarak hazırlanır. Özelliği adından anlaşılacağı gibi paslanmayıp yılarca sorunsuz kullanılabilir. Üst kaplama seçenekleri Solid, lamine temper cam ve polikarbon olmak üzere 3′ ayrılır. Özel imalat olarak spider askı sistemi de üretilmektedir en şık ve zarif saçak olarak isim yapan bu sistem paslanmaz olmasıyla da bir adım öndedir.

Polikarbon Sundurma Sistemleri

10 mm polikarbon ile hazırlanan bu sistem alüminyum çerçeve ile daha zengin bir görüntüye sahip olmaktadır. Kullanım açısından 10 yıl üretici firma garantisi ile güven veren bu ürün piyasanın en değerli kaplama malzelerinin başında gelmektedir. Oluklu olması sebebiyle sağlıklı U.V. kırımı ile sundurmanın alt kısmı ağaç gölgeliği etkisi yaratır. Polikarbon saçakların fiyat olarak en uygun fiyat ile başlıca tercih edilme sebebidir. Polikarbon aynı zamanda fabrika aydınlatmaları ve car port sistem saçak sistemlerinde de kullanılabilmektedir.

3 mm CNC kesim çelikten imal edilen özel patentli ürünlerimiz ve polikarbon levha ile üst kaplamasını hazırladığımız bu ürüne Hızlı ve kolay kurulum alternatifi sağladığı için pratik saçak adı verilmektedir. Piyasa ürünlerinin aksine her türlü kötü hava koşullarına dayanıklı olan bu pratik saçak 4mm levha yerine tam 10mm et kalınlığı kullanarak uzun yıllar sorunsuz kullanabileceğiniz bir üründür. Pratik saçak fiyat olarak cazip olmasına rağmen sektörünün en kaliteli ürünüdür.

Kapı Üstü Sundurma Özellikleri

Saçaklar, bir kapı ya da herhangi bir geçidin girişini küçük bir çatı gibi yağmur, güneşin ışınlarından ve benzeri etmenlerden koruyan ve arkası duvara verilen yapı.Demir,alüminyum,çelik ve paslanmaz dan yapılan ayakları boyadıktan sonra o yapmış olduğumuz ayakları uygulanacak yere montaj edildikten sonra üstünü kapatma işlemini isterseniz cam dilerseniz polikarbon, dilerseniz pleksi gibi vs. çeşitlerimiz bulunmaktadır. Saçakların daha büyük boyutlarda, bütün ön cepheyi kaplayan türlerine veranda denir. Bölgesel mimariye göre değişkenlik gösterebilecek pek çok saçak tipi bulunur.

Sundurma Kullanım Alanları

Albayrak Yapı olarak sundurmanın sadece bir kapı önü sundurmayla kalmasını istemedik ve garaj kapısı, bahçe kapısı, otopark kapatma ve benzeri sundurmalarını imalat yapmaya başladık ve uygulamasını da yapmaktayız.

Sundurmalar Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin 0 (553) 217 60 67‘den Bize Ulaşabilirsiniz.

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61