Veranda Çatı

Veranda Çatı: Yazlık, villa, çiftlik evi yada müstakil evlerin zemin katında yer ile aynı orantıda ya da yükseltilmiş üstü bir çatıyla kapalı yanları camlı veya açık büyükçe sundurma yada balkondur. Veranda ilk olarak Hint mimarisinde ortaya çıkmış bir yapı stilidir. Bu bölgelere gelen Hollandalı, Arap ve Portekizlerin aracılığıyla ilk önce Avrupa’ya oradan da tüm dünyayı yayılmıştır.

İsteğe göre özel Afrika ağaçlarından (Sapele, İroko vb.) Da yapılabilmektedir. Gölgeleme sisteminin yapısı için% 12-16 nem oranına sahip fırında pişirilmelidir. İthal çam ağacını ihtiyacımıza göre kahverengi veya yeşil olarak seçmekteyiz. Emprenye, ağacın uzun yıllar mantar ve böcek istilasına direnebilmesi için yapılır. Ayrıca; en kaliteli ahşap dış cephe boyası ile istenilen renge boyanmakta ve ahşap güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından korunmaktadır. Uzun yıllar radyasyondan ve ağır hava şartlarından korunmuştur. Bir avlu inşa etmenin amacı, avlunun altına bir gölgelik inşa etme amacı ile aynıdır. Bu, altındaki alanı zamanla doğal havanın etkisinden korumak içindir. Bu nedenle yapılacak verandanın çatısının hem korozyona dayanıklı hem de ısı yalıtımlı olması gerekmektedir.

Veranda Çatıların Özellikleri

Çatı çeşitleri arasında en çok tercih edilen çatılardan biriside veranda çatıdır. Albayrak Yapı olarak veranda çatının uygulamasını ve  tamirini yapmaktayız. Telefonlarımız hizmetinize 7/24 açık olup istediğiniz zaman arayabilirsiniz.

S.S.S.

  1. Veranda nedir?
  2. Veranda çatıların avantajları nelerdir?

Verandalar Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin; 0553 217 60 67