Fabrika Sundurmaları

Fabrikalar mahiyetleri gereği farklı yapılarda ve binalarda faaliyetlerinde yürütmek zorunda olan üretim tesisleridir. Büyük ve geniş alanları olan bu yapıların bazı departmanlarının giriş ve çıkış bölümlerinin ise ayrıca korunaklı alanlar olması zorunluluk haline gelmektedir.

 

Çünkü fabrikaların üretim ve işletim süreçlerini belirli bir mevsime göre endekslememişsek.  Bu bölümlerin dört mevsimin dördünde de çalışması zorunlu hale gelmektedir.

Fabrika Sundurmaların Özellikleri

Fabrikalarda fabrika sundurmaları kullanılabilecek bir çok alan bulunuyor. Bu alanlar işçi ve personel giriş çıkış kapıları, araç açık otoparkları, fabrika depo önü ve depo giriş çıkışları fabrika sundurmaları ile kapatılması ve korunma altına alınması gereken alanlardır. Özellikle depo önlerinin ve üretim tesislerinden mal sevkiyatı sırasında kullanılan giriş çıkışların sundurmalar ile kapatılması ayrı bir önem ve özellik gerektirmektedir. Çünkü bu alanların fabrika sundurmaları kapatılması işletim ve üretim avantajları sağlamaktadır.

Fabrika Sundurmalarının Avantajları Nelerdir?

Fabrikaların depo önlerinin ve giriş çıkışlarının araç parklarında ve ürün sevkiyatlarında sürekli olarak kullanılan alanlar olduğu malumdur. Bu alanların üstünün açık olması ve sundurma kullanılmamış olması sevkıyat sırasında üretim işletmeleri açısından zarar doğuracak olaylara neden olabilmektedir. Olası bir doğal afet veya yağış türünün gelişmesi ile yaşanacak hazırlıksız bu yağışa maruz kalma durumu fabrikalarda üretilen ürünlerin zarar görmesine dene olabilecektir. Üretilen ürünlerin doğa olaylarına karşı dayanıksız ve çabuk zarar görebilen ürünler olması ise yaşanacak zararların boyutlarını attıracaktır. Bu nedenle fabrikaların depo önlerinde açık otopark niteliği taşıyan alanlarda mal yığılan veya araç mal yüklenmiş araçların bekletildiği alanların büyük ve geniş fabrika sundurmaları ile kapatılması gerekmektedir.

Fabrika Sundurması 

Fabrika sundurmaları ile kapatılacak olan alanlar sayesinde bir çok yağış türüne karşı önemli oranda tedbir alınmış olacaktır. Böylece hangi mevsim yaşanırsa yaşansın fabrika faaliyetlerini sürdürmeye devam edebilecek ve ürettiği ürünleri kolaylıkla nakliyat araçlarına taşıyarak yükleme ve boşaltma işlemlerini yapabilecektir. Bu ise fabrika işletmecileri, firmaları açısından büyük avantajları beraberinde getirecektir. Rakip firmalar ile sırf bu konu yüzünden rekabette öne geçme ihtimali bulunmaktadır. Doğru zamanlama ve engelsiz nakliyat sayesinde hızlı bir sevkiyat önemli bir avantaj sağlayacaktır.

 

Shopping Cart0

Sepet