Fabrikalar mahiyetleri gereği farklı yapılarda ve binalarda faaliyetlerinde yürütmek zorunda olan üretim tesisleridir. Büyük ve geniş alanları olan bu yapıların bazı departmanlarının giriş ve çıkış bölümlerinin ise ayrıca korunaklı alanlar olması zorunluluk haline gelmektedir. Çünkü fabrikaların üretim ve işletim süreçlerini belirli bir mevsime göre endekslememiş ise  bu bölümlerin dört mevsimin dördünde de çalışması zorunlu hale gelmektedir.

Fabrikanın sundurma modeli, farklı fabrika incelemeleri. Bu alanların başında işçi ve personel giriş çıkışları bulunmaktadır. Ayrıca, fabrikanın açık otoparkında ve depo giriş ve çıkışlarında fabrika sundurmalarını arayın. Özellikle girişte ve çıkışta bir sundurmaya ihtiyaç duyulan yerlerde. Bu alanlar sundurmalarla kapatıldığı için üretim ve işletme seçenekleri avantajlıdır. Depo öncesi ve sonrasında fabrika giriş çıkışları ile otoparkın açık olması işletmeye zarar verebilir. Çünkü olumsuz hava koşulları fabrikada bariz hasara neden olabilir. Özellikle doğal olaylara direnemez ve hızla parçalanır. Bu işlev (malların istiflendiği ambarın önü veya malların bulunduğu araçların bulunduğu park alanı gibi) kulübeyi kapsamalıdır.

 Fabrikalarda Giriş ve Çıkış Bölümleri ve Alanları

Fabrikalarda fabrika sundurmaları kullanılabilecek bir çok alan bulunuyor. Bu alanlar işçi ve personel giriş çıkış kapıları, araç açık otoparkları, fabrika depo önü ve depo giriş çıkışları fabrika sundurmaları ile kapatılması ve korunma altına alınması gereken alanlardır. Özellikle depo önlerinin ve üretim tesislerinden mal sevkiyatı sırasında kullanılan giriş çıkışların sundurmalar ile kapatılması ayrı bir önem ve özellik gerektirmektedir. Çünkü bu alanların fabrika sundurmaları kapatılması işletim ve üretim avantajları sağlamaktadır.

 

fabrika sundurmalari 2

Fabrika Sundurmalarının Kullanımı 

Fabrikaların depo önlerinin ve giriş çıkışlarının araç parklarında ve ürün sevkiyatlarında sürekli olarak kullanılan alanlar olduğu malumdur. Bu alanların üstünün açık olması ve sundurma kullanılmamış olması sevkiyat sırasında üretim işletmeleri açısından zarar doğuracak olaylara neden olabilmektedir. Olası bir doğal afet veya yağış türünün gelişmesi ile yaşanacak hazırlıksız bu yağışa maruz kalma durumu fabrikalarda üretilen ürünlerin zarar görmesine dene olabilecektir.

 

Üretilen ürünlerin doğa olaylarına karşı dayanıksız ve çabuk zarar görebilen ürünler olması ise yaşanacak zararların boyutlarını attıracaktır. Bu nedenle fabrikaların depo önlerinde açık otopark niteliği taşıyan alanlarda mal yığılan veya araç mal yüklenmiş araçların bekletildiği alanların büyük ve geniş fabrika sundurmaları ile kapatılması gerekmektedir.

fabrika sundurmalari 3

 Fabrika Sundurmalarının Avantajları

Fabrika sundurmaları ile kapatılacak olan alanlar sayesinde bir çok yağış türüne karşı önemli oranda tedbir alınmış olacaktır. Böylece hangi mevsim yaşanırsa yaşansın fabrika faaliyetlerini sürdürmeye devam edebilecek ve ürettiği ürünleri kolaylıkla nakliyat araçlarına taşıyarak yükleme ve boşaltma işlemlerini yapabilecektir. Bu ise fabrika işletmecileri, firmaları açısından büyük avantajları beraberinde getirecektir. Rakip firmalar ile sırf bu konu yüzünden rekabette öne geçme ihtimali bulunmaktadır. Doğru zamanlama ve engelsiz nakliyat sayesinde hızlı bir sevkiyat önemli bir avantaj sağlayacaktır.

 

 

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61