Güneş Kırıcı Sundurma

Binaların giriş ve teraslarında kullanılan ayrıca yüksek binalarında çatı dışına çıkan çatı sistemine sundurma denilmektedir. Bu sundurmalar farklı özellikleri ve farklı modelleri ile hemen hemen her binada kullanılmaktadır.

[irp posts=”26″ name=”Seksiyonel Kapı Üstü Sundurma”]

Girişleri yağmur suyundan koruyan güneş ışınlarından koruyan bir yapıları ve yapısal görevleri vardır. Ancak bunun yanında dış cephelerin korunmasında da etkili bir şekilde kullanılmaktadır.

Güneş Kırıcı Sundurma

Dış cephesi şeffaf olan binalarda güneş ışınlarının direkt olarak gelmesini engellemektedir. Aynı zamanda dış cepheye gelen direkt güneş ışığı ile ya da yağmur suyu ile bina cephesinin zarar görmesinin de önüne geçilmektedir. Güneş kırıcı sundurma modelleri özellikle büyük ve çok katlı binalarda kullanılırken, daha küçük binalarda da kullanılmaktadır. Sağlıklı bir şekilde binanın kullanımına imkan sunan bu sundurma modelleri, aynı zamanda oldukça estetik tasarımları ile de binalara tasarımsal bir bütünlük özelliğini kazandırmaktadır.

 

Şık ve estetik tasarım çizgileri ile de kullanıldıkları alana estetik açıdan büyük katkı sağlamaktadırlar. Konforlu ve estetik kullanımları açısından oldukça geniş bir şekilde hemen hemen bütün binalarda binaların vurgulanmasına da destek sağlayan sundurma modellerini görmek mümkün olmaktadır.

 

En İdeal Sundurma Modelleri

Binalar için oldukça şık ve kullanışlı olmaları ile vazgeçilmez olan sundurma modelleri değişen ve gelişen mimari tasarım anlayışı ile paralel giden bir gelişim göstermektedir. Bu gelişim hem kullanım açısından sağladığı imkanlara hem de estetik görünümlerinde gözlenmektedir. Güneş kırıcı özelliği olan modelleri güneş ışınlarının direkt olarak yapıya gelmesini engellemektedir. Bu işlevi yapabilmek için de oldukça kaliteli bir malzeme ile üretilmesine özen gösterilmektedir. Ayrıca bu malzemeler bina estetiğine ve mimarisine uygun bir şekilde sundurmaların tasarlanmasına da imkan sağlamaktadır.

 

 

Sundurma Özellikleri ve Kullanım Alanları

Sağlıklı ve kullanışlı olan sundurmalar gerekli oldukları tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Şık bir tasarıma sahip olması ve kullanıldığı alana konforlu bir yapı olma özelliğini kazandıran bu sundurma modelleri son yıllarda birçok bina tasarımı ile uyumlu olarak kullanılmaktadır. Güneşin doğru bir şekilde ve kullanıcı isteği doğrultusunda binaya girmesi mümkün olmaktadır. Bu sayede mevsimsel olarak güneş ışığından yeteri kadar faydalanmak için de büyük bir avantaj sunmaktadır.

Sundurma yapmanın birçok avantajı vardır. Bu faydalardan biri ısı yalıtımıdır. Önden cepheye farklı olsa da genellikle ısının% 65-77’sinin emilmesini sağlar (biz buna absorpsiyon diyoruz). Sundurmanın rolü nedir? Hangarların en büyük faydalarından biri, dış dünyadan gelen kimyasal etkileri önleyebilmeleridir. Ayrıca viyolayı ultraviyole ışınlarından da koruyabilir. Özellikle güneş ışığı altında sundurma mümkün hale gelecektir. Piyasada sundurma üreten birçok firma bulabilirsiniz. İskele, günlük hayatta karşı konulmaz bir ihtiyaç haline geldi.

Shopping Cart0

Sepet