Sundurma, çoğu alanda yandan çıkıntı yapan bir çatılı mekansal bir yapı olarak tanımlanır. Ana konuta bağlı bir kulübe girişi koruyabilir. Ülkemizin bazı bölgelerinde sundurma alanlarına balkon da denmektedir. Sundurma kelimesi Eski Fransız porche’den (geçiş Latince kelime) türetilmiştir. Yapının kökeni Yunanistan ve Roma’ya kadar uzanabilir. 1700’lerin başında ortaya çıktı ve daha sonra Türk mimarisinin önemli bir parçası oldu. İlk verandalar, evlerini ve binalarını sıcak bir iklime uyarlayan Avrupalılar tarafından inşa edildi.

Pratik saçak, son yıllarda yeni yapılan binalara da uygulanan veya var olan bina daire veya müstakil evlerde hem estetik bir görüntü hem de yoğun hava şartlarından özellikle yağmurdan korunmak için yaptırılan bir saçak sistemidir. Pratik saçak uygulaması kapı üstleri ve pencere üstlerine kurulur. Bu saçak vasıtası ile camlarınız korunur, kapı önlerinizde hem sizin için bir koruma oluşturur hem de kapı ve kapı önlerinizin korunmasını sağlar.

 Pratik Saçak Çeşitleri

Pratik saçaklar, iki amaç için uygulanır ve kullanılır. Biri kapıların korunması diğeri ise cam ve pencerelerin korunması amaçlıdır. Pratik saçak iki çeşidi vardır. Biri cam diğeri ise cam görüntülü polikarbonat olandır. Son derece modern ve estetik olan bu saçak modelleri yüzde 99 güneşin zararlı ışınlarını süzme özelliklerine sahiptirler. Yağmurlu havalarda yağmurdan korur sıcak ve güneşli havalarda gölge yaparak zararlı ışınlardan korur.

 Pratik Saçak Kurulum ve Montaj

Adından da anlaşılacağı üzere pratik saçak kurulumu çok pratiktir. Kapı veya pencerenin üst kısmına monte edilen saçaklara küçük çatılarda denilebilir. Altında bir kişinin rahatlıkla durabileceği şekilde takılır. Firma olarak biz garantili ürünlerimizle hem imalatını hem de kurulumunu yapmaktayız. Diğer bir adı da sundurma olan saçakları uygun fiyatlarla sizlere sunmaktayız. Son yıllarda koruma ve şık tasarımı nedeniyle çok fazla tercih edilmektedir.

 

Mekânların şık görünümü ve koruma amaçlı yaptığımız saçakları tercihe bağlı olarak ferforje olarak da yapmaktayız. Ferforje saçaklar da dekorasyon olarak çok şık ve modern görünüşe sahiptir. Kullanıldığı cam ve kapıların görüntüsüne çok şık bir görsellik katıyor. Ürünlerimiz garantili olup daha sonra oluşacak her hangi bir olumsuzlukta tamir ve bakımı da tarafımızdan yapılmaktadır.

Pratik Saçak Avantajları

Modern görüntü ve şıklığının yansıra kötü havalarda korunma amaçlı ve güneşin zararlı ışınlarını geçirmeyişi sebebiyle en çok tercih edilen pratik saçak ürünlerimizi siz değerli müşterilerimiz için üretmekteyiz. Bize internet ve telefonlarımızla ulaşabilirsiniz. Evinize gelip kullanacağınız yerin keşfini yapıp size bilgisayarda tasarladığımız değişik alternatifleri sunarak sizin için en iyi olanı uygularız. Isıyı, yağmuru, güneş ışınlarını ve belli ölçüde ses izolasyonu sağlayan ürünlerimizle hizmetinizdeyiz.

Call Now Button0 (216) 487 00 61