Şeffaf Sundurma: binaların girişlerinde kapı üstünde ya da teras üstünde kullanılan çatı sistemine verilen isimdir. Oldukça etkili bir yapı elemanı olarak kullanılan bu sistemlerin farklı tasarımlar ile kullanıldığı alana çok şık bir görünüm kazandırmaktadır. Sundurmaların asıl amacı bu bina giriş ve çıkışlarının yağmur suyu ve güneş ışınlarının yoğun bir şekilde gelmesinden korunmasını sağlamaktadır. Ancak mimaride sundurmaların amacı ve anlamı ise bina giriş ve çıkışlarının belirgin bir şekilde vurgulanmasıdır.

Şeffaf Sundurma Nedir?

Sundurma modelleri ve çeşitleri kullanıcıya kullanım imkanı sunması ile birlikte mimari yapının da olmazsa olmaz bir parçası olmaktadır. Yapı için oldukça önemli olan bu yapı elemanının en etkili şekilde tasarlanması ve vurgulama özelliğini taşıması gerekmektedir.

Sundurma çatı modelleri tasarımları da bu doğrultuda gerçekleştirilmektedir. Sundurma çatılar kullanıldıkları binaya etkili ve estetik bir görünüm de kazandıracaktır.

Sundurmaların Genel Özellikleri

Oldukça önemli bir yere sahip olan sundurmalar oldukça şık tasarımları ile mimariye katkı sağlamaktadır. Çeşitli modelleri oldukça etkin bir şekilde kullanılarak binaların da şık bir görünüme sahip olmasını sağlamaktadır. Yeni modelleri ile şeffaf sundurma çeşitleri ise sağladıkları şık görünüm ile binanın estetik bir görünüme kavuşmasını sağlamaktadır.

Hem teraslar için hem de giriş kapıları için bu sundurma modelleri farklı tasarımları ile kullanılabilmektedir.

 

Güzel bir görüntü oluşturan bu sundurmalar oldukça kullanışlı olmaları nedeni ile de kullanıcılarını memnun etmektedir. Işık girişini engellemeyen şeffaf yapıya sahip olması da özellikle çok fazla ışık alamayan binalar için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Konforlu bir mekan kullanımı konusunda da teraslarda oldukça iddialı bir görüntü oluşturmaktadır. Ayrıca teraslar için de ışık alan ve manzara imkanı sunmaktadır.

Sundurma Eşittir Yapıda Estetiklik

Bu sundurma modelleri oldukça şık ve yaratıcı tasarımlar ile oluşturulduğu için de hem kullanım açısından hem de estetik açıdan etkin bir şekilde kullanılabiliyor. Şeffaf olan modellerde oldukça farklı ve sıra dışı olan sundurmalar oluşturuluyor. Estetik mekan oluşumu için ideal tasarımları ile rahatlıkla kullanılıyor. Farklılık ve kalitenin bir arada buluştuğu sundurma modelleri arasında da bu şeffaf çatı özelliğinde olan modelleri ilk sırada yerini alıyor.

Sundurma genellikle evin veya binanın girişinin önünde çıkıntı yapan kapalı bir kalkandır. Sundurma, binanın duvarlarının dışındadır, ancak ana yapıdan uzanan duvarlar, sütunlar veya sütunlar dahil olmak üzere belirli çerçeve türleri ile çevrelenebilir. Sundurma, tek katlı bir evin ön kapısını ilk kullanımda yağmur ve güneş ışığından korumak için uzun süredir kullanılmıştır. Günümüzde aynı amaca sahip olmakla birlikte dekoratif bir şekilde yapılmaktadır. Sundurma altındaki kat sıfır olsa da bazı evlerde merdiven eklemek de mümkündür. Sundurma, koruma sağlamanın yanı sıra açık bir yaşam alanı sağlamakta ve aynı zamanda evin dış cephesi için sıcak bir atmosfer yaratmaktadır.

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61