Adından da anlaşılacağı gibi, pratik bir sundurma, basit işlevleri olan bir sundurmadır. Bu tür sundurma modeli, genellikle uzun süre kötü hava ve güneş ışığından koruyabilen kapı üzerine inşa edilir. Paslanmaz çelik sundurma, bir çatı direği ve bir kanopiden oluşan bir modeldir. Cam sundurma modeli Paslanmaz çelik sundurma modeli Ferforje sundurma Minyatür kapaklar en çok evlerde ve dükkanlarda kapılar ve pencereler için gereklidir. Kulübenin birçok modeli var. Bunlardan en çok tercih edileni pratik ferforje sundurma modelidir. Ferforje sundurma sağlam ve dayanıklı olduğu için dayanıklı metalden yapılmıştır.

Evlerin, apartmanların ve çeşitli iş hanlarının kapı önlerine hem dekoratif bir ayrıcalık sunulması için hem de yağmur ve kar gibi doğa elementlerine karşı korunulması için inşa edilen sistemlere kısaca sundurma denmektedir. Halk arasında sundurmalara saçak da denmektedir. Gelişen kerestecilik ve dekorasyon üretimlerinin ardından sundurma çeşitlerinde de farklılıklar hasıl olmuştur. Sundurma çeşitleri üç ana gruba ayrılabilir.

Sundurma Çeşitleri Nelerdir? 

Polikarbon sundurma: Sundurma çeşitleri arasından en dayanıklı malzemelerle inşa edilmiş olan polikarbon sundurma genellikle evlerde tercih edilmektedir. Ancak kimi yerlerde, duraklarda, iş yeri önlerinde ve yazlık mekanlarda da kullanılmaktadır. Polikarbon sundurma hem yağmur sularının söz konusu mekana girmesine engel olur hem de güneş ışınlarının.

 

Sadece insanlar için değil belli başlı yapılarda muhafaza edilmek istenen eşyaların da güneş ışınları karşısında solmasına, yağmur suları karşısında da bozulmasına mani olmaktadır. Polikarbon sundurma amorf yapıda üretilen plastik bir dokuya sahiptir. Bu nedenle son derece dayanıklı olup uzun ömürlü bir şekilde senelerce kullanılmaktadır. Aynı zamanda sert esen rüzgarlara ve lodosa karşı dayanıklı olmasıyla da iklim şartlarının çetin geçtiği coğrafi bölgelerde yoğun bir şekilde tercih edilmektedir. Önceleri tek tip renkte üretiliyor olsa da artık plastik yapıların da boyanabilir olması sebebiyle birçok renkte üretimi ve satışı mevcuttur.

Cam Sundurma

Evlerden ziyade daha çok müşteri çekmek üzere şık bir dekorasyon amacı ile iş yerlerinde tercih edilen cam sundurma koruma özelliğinden çok dekoratif yönüyle kullanılmaktadır. Son on yılda giderek daha revaçta bir şekilde insanların beğenisine sunulmaktadır. Kimi ofis ve iş hanlarında kullanıldığı gibi lüks apartman girişlerinde de şık bir ayrıntı olarak değerlendirilmektedir.

Pratik Sundurma

Diğer sundurma çeşitlerinden çok farklı olan pratik sundurma istenilen ölçülerde imalat edilen yegane sundurma biçimidir. Bu sayede standart ölçü biçimlerinde her türlü yapıya, binaya ve ev girişine uygun olarak üretilmektedir. Taşıyıcı kollar vasıtasıyla son derece pratik ve portatif olma özelliğini taşımaktadır. Çerçeve sisteminin alüminyum olması sebebiyle de istenilen estetiği ve dayanıklılığı aynı oranda vermektedir.

Call Now Button0 (216) 487 00 61