Sundurma genellikle evin veya binanın girişinin önünde çıkıntı yapan kapalı bir kapıcıdır. Sundurma, binanın duvarlarının dışındadır, ancak ana yapıdan uzanan duvarlar, sütunlar veya sütunlar dahil olmak üzere belirli çerçeve türleri ile çevrelenebilir. Sundurma uzun süredir kullanılmış olup, amacı tek katlı bir evin ön kapısını ilk kullanıldığında yağmur ve güneş ışığından korumaktır. Günümüzde aynı amaca sahip olmasına rağmen dekoratif bir şekilde yapılmaktadır. Sundurma altındaki kat sıfır olsa da bazı evlerde merdiven eklemek de mümkündür. Sundurma, açık bir yaşam alanı sağlar, evin dışı için sıcak bir atmosfer yaratır ve koruyucu bir rol oynar.

Sundurma çalışmalarında, dikkat edilmesi gereken meseleler vardır. Ölçümün dikkatli alınması, kapı üzeri montajda duvar yapısına dikkat edilmesi, polikarbon cam ürününün kaliteli olması, metal taşıyıcı ürünlerin tercih edilmesi, metal taşıyıcıların terazisine dikkat edilmesi, uzatmalarda dengenin en iyi şekilde tespit edilmesi, sundurma işlemlerinde, ‘ nelere dikkat edilmeli‘ sorununda dikkat edilmesi gereken detaylardır.

Sundurmalarda Dikkat Edilmesi Gereken Detaylar

Bütün inşaat ve benzeri işlerde, ölçülerin en iyi şekilde alınması, en önemli unsurdur. Bu nedenle, özellikle sundurma hizmetinde, eksperin alacağı ölçüler, sağlıklı ve dengeli bir sundurma işlemi için büyük önem taşımaktadır. En iyi şekilde ölçüleri alan ekiplerimiz, ölçülere göre metal taşıyıcı ve polikarbon cam kısımları tedarik eder. Ölçülere göre imal edilen sundurmaların montaj işlemi ise, daha bir dikkat istemektedir.

 ÖNCELİKLE ÖLÇÜLER DİKKATLİ ALINMALIDIR

Plastiğe nazaran daha dayanıklı olan metal sundurma malzemeleri, öncelikle tercih edilmektedir. Bir de kullanılacak polikarbon ürünler de özel olarak tercih edilmelidir. Montaj için evinize gelen ekiplerimiz, ölçümlere dikkat ederek, terazili bir şekilde, taşıyıcıları monte ederler.

[irp posts=”339″ name=”Sundurma Çatı Uygulamaları | Pratik Sundurma”]

Duvar yapısına göre montajlama işleminin bitişi farklılık göstermektedir. En sağlam şekilde kapı üstüne montajlanan metal sundurmalar, kapıyı tam ortalayacak şekilde tasarlanır. İkinci aşama ise polikarbon malzemenin monte edilmesidir. Bu konuda yapılacak çalışma ise, metal sundurma üzerine özenle polikarbon malzemenin monte edilmesidir. Polikarbon çatılar, iki çeşittir. Birinci oval ve çatı şeklinde olanlar, ikincisi ise, düz olanlardır. İsteğe göre bu dayanıklı camlar monte edilmektedir.

 EN İYİ MALZEME İLE EN İYİ İŞÇİLİK ÖNEMLİDİR

Özel tasarımı ile dolu, yağmur ve fırtına gibi etkenlere dayanıklı olan polikarbon camlar, normal camlara göre dayanıklılığı oldukça fazladır. Güneş ışınlarının deforme etkisini de hissetmeyen bu cam, kapı önünün aydınlık kalması için, özel olarak tasarlanmaktadır. Renkli olanlar ise, daha farklı bir hava oluşturmaktadır. Günlük yaşantımızda, kapı önlerinde oluşan buzlar, her zaman için karşılaştığımız olumsuzluktur. Bu gibi zor durumlarla karşılaşmamak için kapı önü sundurma çalışmaları ile, kapınız için estetik bir çatıya sahip olun. Estetik ve zarif bir çatı olması yanında, dayanıklı ve sağlam olması da, bu çalışmanın tercih edilme sebepleri arasındadır.

 

 

 

Call Now Button0 (216) 487 00 61